Short pages
From Animation Luzern Wiki
Showing below up to 500 results in range #1 to #500.
View (previous 500 | next 500) (20 | 50 | 100 | 250 | 500)
- (hist) Tape Dubbing - BetaSP zu Digibeta [0 bytes]
- (hist) 2019 TESTa [0 bytes]
- (hist) 2019 My other film [0 bytes]
- (hist) DMX Setup for Dragonframe [5 bytes]
- (hist) Tifany Perera [8 bytes]
- (hist) 2024 Los Limpiadores [18 bytes]
- (hist) 2023 My first film [19 bytes]
- (hist) 2018 Metal Pingu [27 bytes]
- (hist) Marija Simovic [27 bytes]
- (hist) 2016 Knots [29 bytes]
- (hist) Daphne [30 bytes]
- (hist) Cartoon Network Ident - Forest [30 bytes]
- (hist) Braises [31 bytes]
- (hist) Oliver Ricklil [32 bytes]
- (hist) Myosotis [32 bytes]
- (hist) 2018 IshiharaTest [32 bytes]
- (hist) Von Rotz Joder [33 bytes]
- (hist) 2015 Sunnämilch [35 bytes]
- (hist) Dozentenfilme [35 bytes]
- (hist) 2015 Hö sö khöre [37 bytes]
- (hist) Lea Hunziker [40 bytes]
- (hist) 2016 Was immer wir sind. [42 bytes]
- (hist) Firstname Lastname [46 bytes]
- (hist) Vorlage für Dozentenseite [48 bytes]
- (hist) Vorlage für Dozentenfilme [48 bytes]
- (hist) Patxi Aguirre [48 bytes]
- (hist) 2015 Sartre,l'Amour et les saucisses [56 bytes]
- (hist) 2015 I felt like destroying something beautiful [66 bytes]
- (hist) Daniela P. Meier [75 bytes]
- (hist) Photogrammetry Setup [79 bytes]
- (hist) 2014 1932;Genève, le Jour où l'armée tira sur les manifestants [85 bytes]
- (hist) 2014 Touch Shark [93 bytes]
- (hist) 2015 The Bottle [93 bytes]
- (hist) 2012 Tuut [105 bytes]
- (hist) 2012 La vie en Sucre [117 bytes]
- (hist) 2011 Werden & Vergehen [118 bytes]
- (hist) Andrée Ammon [119 bytes]
- (hist) Evelyn Truttmann [119 bytes]
- (hist) 2014 Showreel Intro [120 bytes]
- (hist) Rahel Eisenring [122 bytes]
- (hist) Rait Siska [130 bytes]
- (hist) Didier Fromherz [132 bytes]
- (hist) 2015 Fantoche Trailer Wolken [133 bytes]
- (hist) Claudia Engeler [134 bytes]
- (hist) Merkle Christoph [145 bytes]
- (hist) Rahel Gerber [151 bytes]
- (hist) Jan Anthamatten [152 bytes]
- (hist) Derungs Luana [157 bytes]
- (hist) 2005 Une nuit blanche [160 bytes]
- (hist) 2013 Mövapick [161 bytes]
- (hist) Tim Markgraf [161 bytes]
- (hist) Steinmann Christof [162 bytes]
- (hist) 2003 2ps [166 bytes]
- (hist) 2012 Something Inbetween [170 bytes]
- (hist) Gaby Schuler [173 bytes]
- (hist) 2020 WT: "The Experiment" [180 bytes]
- (hist) Anete Melece [193 bytes]
- (hist) Elena Rast [193 bytes]
- (hist) Ramune Miksiunaite [197 bytes]
- (hist) Omid Khoshnazar [199 bytes]
- (hist) Nicole Faude [205 bytes]
- (hist) Zvonimir Pisonic [213 bytes]
- (hist) Jeroen Visser [213 bytes]
- (hist) Kate Haase [213 bytes]
- (hist) Sabine Lattmann [215 bytes]
- (hist) Philipp Läubli [217 bytes]
- (hist) Max Jung [219 bytes]
- (hist) Sebastian Hühnel [220 bytes]
- (hist) Gino Knöpfel [227 bytes]
- (hist) Technical Support [230 bytes]
- (hist) Andrin Steuri [245 bytes]
- (hist) Adrian Flury [245 bytes]
- (hist) Philip Hofmänner [247 bytes]
- (hist) Marco Huber [247 bytes]
- (hist) Florian Birrer [252 bytes]
- (hist) Milan Hofstetter [253 bytes]
- (hist) Ignacio Duelo [255 bytes]
- (hist) Marianne Stoffel [259 bytes]
- (hist) Jasmin Burri [261 bytes]
- (hist) Jiwoo Yoon [265 bytes]
- (hist) 2013 Delivery Dilemma [268 bytes]
- (hist) Mauro Walker [268 bytes]
- (hist) Aurelio Bachmann [269 bytes]
- (hist) Jiani Fei [269 bytes]
- (hist) JP [270 bytes]
- (hist) Kat Woodtli [270 bytes]
- (hist) 2012 Robotrouble [271 bytes]
- (hist) Alice Müller [272 bytes]
- (hist) Rachel Selmayr [272 bytes]
- (hist) Moritz Flachsmann [278 bytes]
- (hist) Barbara Brunner [279 bytes]
- (hist) Lionel Keller [284 bytes]
- (hist) Nina Christen [286 bytes]
- (hist) Alexander Tobian [287 bytes]
- (hist) Lukas Huber [292 bytes]
- (hist) Marco Zizzi [293 bytes]
- (hist) Katrin Jud [297 bytes]
- (hist) Oliver Rickli [297 bytes]
- (hist) Viet My Pham [304 bytes]
- (hist) Adrian Suter [313 bytes]
- (hist) Nadja Stohler [314 bytes]
- (hist) Madina Iskhakova [315 bytes]
- (hist) Oliver Aemisegger [319 bytes]
- (hist) Rebekka Keusch [321 bytes]
- (hist) Kaspar Wyss [322 bytes]
- (hist) Denis Furrer [323 bytes]
- (hist) Jonas Opderbecke [326 bytes]
- (hist) Jenny Kolbe [328 bytes]
- (hist) Barbara Praschnig [329 bytes]
- (hist) 2008 Box [330 bytes]
- (hist) Maja Gehrig [331 bytes]
- (hist) 2006 Exit [333 bytes]
- (hist) Valeria Klapproth [333 bytes]
- (hist) 2007 Room57 [335 bytes]
- (hist) 2005 Deadrock [337 bytes]
- (hist) 2003 Monster [338 bytes]
- (hist) 2003 Sahraend [339 bytes]
- (hist) Special Events Calendar [339 bytes]
- (hist) 2004 Daily Circle [341 bytes]
- (hist) 2002 Geschwafel [341 bytes]
- (hist) Melina Bron [341 bytes]
- (hist) 2004 Popel [342 bytes]
- (hist) 2005 Rough [342 bytes]
- (hist) 2006 Candy [342 bytes]
- (hist) Tobias Speiser [343 bytes]
- (hist) Weber Laura Milena [344 bytes]
- (hist) 2006 Hot Shit [345 bytes]
- (hist) 2006 Mare Mosso [347 bytes]
- (hist) Theresa Sellmann [347 bytes]
- (hist) 2006 HGK Trailer [348 bytes]
- (hist) 2004 Scratch Shit [349 bytes]
- (hist) 2005 Leelasletter [349 bytes]
- (hist) Christina Altwegg [355 bytes]
- (hist) Inna Soroka [358 bytes]
- (hist) Laercio Mabota [362 bytes]
- (hist) 2006 FreakHouse [363 bytes]
- (hist) Kilian Vilim [365 bytes]
- (hist) Zucker Amon [365 bytes]
- (hist) Daniel Zwimpfer [372 bytes]
- (hist) Till Bierich [375 bytes]
- (hist) Rhoda Berger [380 bytes]
- (hist) Michael Schaub [390 bytes]
- (hist) Alina Schuster [400 bytes]
- (hist) Matthew Grässlin [403 bytes]
- (hist) Manuela Weiss [404 bytes]
- (hist) Anna-Lisa Schneeberger [410 bytes]
- (hist) Jonathan Müller [414 bytes]
- (hist) Masha Ermak [428 bytes]
- (hist) Fabian Schäublin [429 bytes]
- (hist) Franziska Moltenbrey [431 bytes]
- (hist) Lena von Doehren [433 bytes]
- (hist) Gabriel Möhring [434 bytes]
- (hist) Lisa Mardel [446 bytes]
- (hist) Rahel Hunziker [446 bytes]
- (hist) Jean First [449 bytes]
- (hist) Donika Ibrahimi [450 bytes]
- (hist) DK.BA AN 501.H2301 [452 bytes]
- (hist) Leah Glück [454 bytes]
- (hist) 2006 Distances [455 bytes]
- (hist) Bianca Caderas [460 bytes]
- (hist) Simon Eltz [465 bytes]
- (hist) Ramona Graf [465 bytes]
- (hist) Noemi Müller [468 bytes]
- (hist) Raphael Pfyffer [470 bytes]
- (hist) Vanessa Facklam [471 bytes]
- (hist) Anja Kofmel [474 bytes]
- (hist) Michèle Gut [475 bytes]
- (hist) Dozierende [476 bytes]
- (hist) Alan Canepa [476 bytes]
- (hist) Leoni Dietrich [476 bytes]
- (hist) Stefanie Meer [476 bytes]
- (hist) Vera Falkenberg [478 bytes]
- (hist) Anna Haupt [481 bytes]
- (hist) Julia Bui Capeder [482 bytes]
- (hist) Valerie Scheidegger [483 bytes]
- (hist) DK.BA AN+ 411.F2401 [483 bytes]
- (hist) Irmgard Walthert [485 bytes]
- (hist) Samuel Brunner [486 bytes]
- (hist) Manuel Gebert [492 bytes]
- (hist) Luzia De Caro [492 bytes]
- (hist) Markus Eberhard [494 bytes]
- (hist) 2005 Maighels [495 bytes]
- (hist) Charlotte Waltert [496 bytes]
- (hist) 2004 Za-Gorami [497 bytes]
- (hist) Daniel Neto Dias [498 bytes]
- (hist) Lea Stirnimann [499 bytes]
- (hist) Touka Fatemi [499 bytes]
- (hist) 2011 Eisprung [500 bytes]
- (hist) Franziska Meyer [505 bytes]
- (hist) Fabio Quaggiotto [505 bytes]
- (hist) 2004 Sehnsucht [507 bytes]
- (hist) Aline Höchli [507 bytes]
- (hist) Sarai Boehme Galeano [508 bytes]
- (hist) Mirella Brunold [509 bytes]
- (hist) Jan Janutin [509 bytes]
- (hist) Aleris Graf [511 bytes]
- (hist) Maya Galluzzi [512 bytes]
- (hist) Samantha Leung [512 bytes]
- (hist) Fabian Siegenthaler [518 bytes]
- (hist) DK.BA AN 102.H2301 [518 bytes]
- (hist) Luzia Schifferle [519 bytes]
- (hist) Michelle Ettlin [520 bytes]
- (hist) Luzian Zwicky [520 bytes]
- (hist) Susanna Flores [521 bytes]
- (hist) Nicolas Roth [521 bytes]
- (hist) Lelani Ezeani [521 bytes]
- (hist) DK.BA AN 106.H2301 [523 bytes]
- (hist) Leslie Herzig [525 bytes]
- (hist) Yael Schärer [526 bytes]
- (hist) 2012 Look - Making Of [529 bytes]
- (hist) Raphael Kleeb [530 bytes]
- (hist) Mercedes Bionic Car [533 bytes]
- (hist) Hyemin Jin [533 bytes]
- (hist) 2011 Kunstzirkus [534 bytes]
- (hist) DK.BA AN 412.F2401 [535 bytes]
- (hist) Sibylle Zurbriggen [538 bytes]
- (hist) 2008 Die Zeitgenossen [538 bytes]
- (hist) Oliver Christiansen [539 bytes]
- (hist) Valentine Moser [539 bytes]
- (hist) Iara De Jong Goncalves [540 bytes]
- (hist) 2006 The bird is the word [546 bytes]
- (hist) Claudia Wirth [547 bytes]
- (hist) Anja Sidler [548 bytes]
- (hist) Erich Scheidle [548 bytes]
- (hist) Anna Nuic [549 bytes]
- (hist) Schöninger Speere [550 bytes]
- (hist) Fabienne Schwarz [551 bytes]
- (hist) Molly Weeden [552 bytes]
- (hist) Kevin Duong [554 bytes]
- (hist) Fabian Betschart [555 bytes]
- (hist) DK.BA AN+ 410.F2401 [555 bytes]
- (hist) Chris Unternährer [560 bytes]
- (hist) 2022 Fastrig Demo (Practical Master Thesis) [560 bytes]
- (hist) Marie Kenov [562 bytes]
- (hist) 2008 Wer stört hier wen? [564 bytes]
- (hist) Sebastian Willener [567 bytes]
- (hist) Natasha Carolus [567 bytes]
- (hist) 2010 Stiller Has - Venedig [568 bytes]
- (hist) Krüsi Noemi [568 bytes]
- (hist) Ursula Ulmi [569 bytes]
- (hist) Anna Müller [569 bytes]
- (hist) Katja Schiendorfer [571 bytes]
- (hist) Michael Frei [571 bytes]
- (hist) Sammi Khuu [571 bytes]
- (hist) Jessica Eugster [572 bytes]
- (hist) 2004 Minka [574 bytes]
- (hist) Joana Fischer [574 bytes]
- (hist) Janick Müller [574 bytes]
- (hist) 2007 Farbengewölbe [576 bytes]
- (hist) Jana Bula [578 bytes]
- (hist) Etienne Mory [579 bytes]
- (hist) Leance Volschenk [579 bytes]
- (hist) 2005 Der über uns [580 bytes]
- (hist) Lukas Vorkauf [580 bytes]
- (hist) Samuel Flores [580 bytes]
- (hist) 2007 Inside Out [584 bytes]
- (hist) Noah Demirci [585 bytes]
- (hist) 2014 Avantbart [585 bytes]
- (hist) 2005 Herr Iseli [588 bytes]
- (hist) 2009 Cartoon Network Beatbox [588 bytes]
- (hist) Anina Lanzendörfer [588 bytes]
- (hist) 2007 Aukanek [590 bytes]
- (hist) Jonas Habermacher [590 bytes]
- (hist) Manuela Leuenberger [590 bytes]
- (hist) Sophie Haller [591 bytes]
- (hist) Museum Xanten [594 bytes]
- (hist) 2022 Rigging Reel (Practical Master Thesis) [594 bytes]
- (hist) Silvan Zweifel [597 bytes]
- (hist) Silvain Monney [597 bytes]
- (hist) Moira Scheidegger [598 bytes]
- (hist) 2009 the circus [599 bytes]
- (hist) DK.BA AN 502.H2301 [601 bytes]
- (hist) Anna Lena Spring [603 bytes]
- (hist) Ivo Christov [604 bytes]
- (hist) 2008 mémoire [604 bytes]
- (hist) Etienne Kompis [606 bytes]
- (hist) Julia Flor Estrada Torres [610 bytes]
- (hist) 2008 Lärm [611 bytes]
- (hist) 2006 Ei era inagada [612 bytes]
- (hist) Nina Hoffmann [612 bytes]
- (hist) Livia Werren [612 bytes]
- (hist) Luca Struchen [613 bytes]
- (hist) Manuela Seiler [614 bytes]
- (hist) Universidade de Lisboa Faculdade de Belas-Artes [614 bytes]
- (hist) Stephanie Thalmann [617 bytes]
- (hist) Matthias Cuciniello [617 bytes]
- (hist) Yangtso Koondhor [617 bytes]
- (hist) Marco Egger [618 bytes]
- (hist) Pascal Scherrer [619 bytes]
- (hist) 2009 avoid traffic [623 bytes]
- (hist) Evelyn Buri [624 bytes]
- (hist) Christian Schwaller [626 bytes]
- (hist) 2009 SCAN [627 bytes]
- (hist) Marina Kunz [627 bytes]
- (hist) DK.BA AN 211.F2401 [627 bytes]
- (hist) 2014 Loslassen [629 bytes]
- (hist) Carla Hitz [630 bytes]
- (hist) DK.BA AN 503.H2301 [630 bytes]
- (hist) 2009 Bäuchlings [631 bytes]
- (hist) Theo Barmettler [632 bytes]
- (hist) Befrin Özgür [632 bytes]
- (hist) Rebecca Rubeli [633 bytes]
- (hist) Nino Christen [635 bytes]
- (hist) 2009 repeupler la fôret? [637 bytes]
- (hist) Domino Macherel [637 bytes]
- (hist) Laura Kohler [637 bytes]
- (hist) Tamara Lutiger [638 bytes]
- (hist) Animations Webseiten [640 bytes]
- (hist) DK.BA AN 204.F2401 [641 bytes]
- (hist) Livia Kneubuehler [642 bytes]
- (hist) Verena Pfister [643 bytes]
- (hist) Lukas Pulver [643 bytes]
- (hist) Yuuki Koller [646 bytes]
- (hist) Jessica Studer [647 bytes]
- (hist) 2009 kunsttheorie [647 bytes]
- (hist) Nadja Schöpfer [648 bytes]
- (hist) Marco Ellensohn [648 bytes]
- (hist) Dario Boger [650 bytes]
- (hist) Fabio Friedli [651 bytes]
- (hist) 2010 Mamy Jane [652 bytes]
- (hist) Martin Hofer [653 bytes]
- (hist) 2008 Eyes wide shot [654 bytes]
- (hist) 2004 static [654 bytes]
- (hist) 2004 Za gorami [654 bytes]
- (hist) 2007 Minimal Conflict [655 bytes]
- (hist) Benson Rosemarie E. [655 bytes]
- (hist) Elena Schönfeld [656 bytes]
- (hist) Anna Ljungcrantz [658 bytes]
- (hist) 2009 mior [659 bytes]
- (hist) Emmanuelle Petermann [660 bytes]
- (hist) Nina Söres [663 bytes]
- (hist) 2008 la mouche et son voyage [664 bytes]
- (hist) Sirinda Marti [666 bytes]
- (hist) Della Miranda [666 bytes]
- (hist) DK.BA AN 101.H2301 [666 bytes]
- (hist) Andrea Schneider [668 bytes]
- (hist) Constantin Vilsmeier [669 bytes]
- (hist) Nils Hedinger [670 bytes]
- (hist) Yves Gutjahr [671 bytes]
- (hist) Immanuel Wagner [672 bytes]
- (hist) 2010 Today in the newspaper [673 bytes]
- (hist) 2005 paradise [674 bytes]
- (hist) 2012 Tag X [674 bytes]
- (hist) 2009 morgentraum [675 bytes]
- (hist) 2004 self-portrait [676 bytes]
- (hist) 2005 Mond und Dämon [676 bytes]
- (hist) Lorenz Wunderle [676 bytes]
- (hist) Sara Andreani [679 bytes]
- (hist) Loretta Arnold [682 bytes]
- (hist) 2007 The Spiral Cathedral [683 bytes]
- (hist) 2006 Mattechilbi [684 bytes]
- (hist) 2004 franks friday [685 bytes]
- (hist) Lena Metzger [687 bytes]
- (hist) DK.BA AN 203.F2401 [690 bytes]
- (hist) Colm Molloy [693 bytes]
- (hist) Cornelius Heinzer [699 bytes]
- (hist) 2004 fouls in love [699 bytes]
- (hist) DK.BA AN 250.F2401 [699 bytes]
- (hist) Martin Waespe [700 bytes]
- (hist) Iris Burkhardt [700 bytes]
- (hist) Amanda Piller [704 bytes]
- (hist) Benjamin Gilli [704 bytes]
- (hist) Dominik Rüegg [706 bytes]
- (hist) Estelle Gattlen [706 bytes]
- (hist) 2007 Das Kirschenkarussell [707 bytes]
- (hist) Lynn Gerlach [709 bytes]
- (hist) Lalita Brunner [709 bytes]
- (hist) Kathrin Hürlimann [710 bytes]
- (hist) 2008 verblödig.fm [710 bytes]
- (hist) 2010 Der Tunnel [712 bytes]
- (hist) 2012 inbetween [712 bytes]
- (hist) Pavithra Paul [712 bytes]
- (hist) Zuppiger Lea [712 bytes]
- (hist) Nina Mischler [717 bytes]
- (hist) Gillian Kim [718 bytes]
- (hist) Mojgan Ghanaatgar [719 bytes]
- (hist) 2006 Selling Shoes - Walk kon't talk [720 bytes]
- (hist) Joana Locher [721 bytes]
- (hist) Luna Steven [723 bytes]
- (hist) Jill Vágner [724 bytes]
- (hist) 2007 Il davos capetel [726 bytes]
- (hist) DK.BA AN 200.F2401 [727 bytes]
- (hist) Ogre3D Exporter for Cinema 4D OSX [728 bytes]
- (hist) Anahi Rodriguez [729 bytes]
- (hist) Jeanine Reutemann [730 bytes]
- (hist) 2009 Seven moments of being [730 bytes]
- (hist) Christopher Schmid [730 bytes]
- (hist) DK.BA AN 600.F2401 [730 bytes]
- (hist) Leo Graf [736 bytes]
- (hist) Maria del Contreras Pilar [737 bytes]
- (hist) DK.MAAF Guest Workshop [738 bytes]
- (hist) Liina Luomajoki [739 bytes]
- (hist) Malwina Brzezicka [741 bytes]
- (hist) Marion Zeder [741 bytes]
- (hist) Michael Zünd [742 bytes]
- (hist) DK.BA AN 105.H2301 [746 bytes]
- (hist) Lara Perren [747 bytes]
- (hist) Marthe Verschaeve [748 bytes]
- (hist) Tomkowitz Pauline [749 bytes]
- (hist) 2007 luftig [750 bytes]
- (hist) Lascaux IV [750 bytes]
- (hist) Kitjan Lau [750 bytes]
- (hist) Elina Huber [751 bytes]
- (hist) 2010 Eros und der Jäger [752 bytes]
- (hist) Corinna Pugneth [755 bytes]
- (hist) Veronica Lingg [756 bytes]
- (hist) Markley Cahn von Seelen [758 bytes]
- (hist) DK.BA AN 601.F2401 [758 bytes]
- (hist) 2009 frogXing [759 bytes]
- (hist) Delia Hess [761 bytes]
- (hist) Janina Müller [762 bytes]
- (hist) Alexander Dannecker [763 bytes]
- (hist) Adrian Wolken [764 bytes]
- (hist) 2008 Flüchtig [764 bytes]
- (hist) Julie Pelckmans [765 bytes]
- (hist) 2009 firecracker [766 bytes]
- (hist) Ana Sofía Aillaud Trasviña [766 bytes]
- (hist) 2009 Schälen [767 bytes]
- (hist) Matthias Huber [768 bytes]
- (hist) Johanna Kern [768 bytes]
- (hist) DK.BA AN 103.H2301 [773 bytes]
- (hist) Pirmin Bieri [775 bytes]
- (hist) Kathrin Ungricht [777 bytes]
- (hist) DK.BA AN 301.H2301 [777 bytes]
- (hist) 2009 Akademietrailer [778 bytes]
- (hist) 2007 Sponsorentrailer [779 bytes]
- (hist) Salomé Luder [780 bytes]
- (hist) Charmaine Bossert [780 bytes]
- (hist) Tobias Nussbaum [782 bytes]
- (hist) 2014 Mein Grossvater [782 bytes]
- (hist) Irina Georgiadou [782 bytes]
- (hist) Ysabel Steiner [785 bytes]
- (hist) Zéa Schaad [786 bytes]
- (hist) 2007 A story of life [788 bytes]
- (hist) 2008 wilde wilde Welt [789 bytes]
- (hist) Sujanth Ravichandran [790 bytes]
- (hist) Julie Ecoffey [795 bytes]
- (hist) 2008 Basketball, Regen & Klettern [802 bytes]
- (hist) 2011 Durchbruch [802 bytes]
- (hist) Sämi Ortlieb [802 bytes]
- (hist) Simon Ott [803 bytes]
- (hist) Barben Viviane [803 bytes]
- (hist) Loïc Kreyden [804 bytes]
- (hist) 2009 das letzte Loch [807 bytes]
- (hist) 2012 Piranha [807 bytes]
- (hist) DK.BA AN 202.F2401 [807 bytes]
- (hist) 2013 Labyrinth [809 bytes]
- (hist) Jace Kunfermann [809 bytes]
- (hist) Sabine Burchard [810 bytes]
- (hist) Christian Indermaur [811 bytes]
- (hist) 2009 Der Kaiser und die Tauben (Produktion) [814 bytes]
- (hist) Anaïs Voirol [814 bytes]
- (hist) Suwoo Kim [814 bytes]
- (hist) Marina Rosset [816 bytes]
- (hist) Lukas Suter [818 bytes]
- (hist) Olivia Gastl [818 bytes]
- (hist) Präzision der Einzelteile [819 bytes]
- (hist) 2013 anchorman [819 bytes]
- (hist) Nathalie Wehrli [821 bytes]
- (hist) Arzu Saglam [822 bytes]
- (hist) Beatrice Dobler [823 bytes]
- (hist) 2010 Lifecycles [827 bytes]
- (hist) Samuel Patthey [830 bytes]
- (hist) 2021 2D Animation Portfolio Nicolas Briellmann [830 bytes]
- (hist) Christoph Gabathuler [832 bytes]
- (hist) Gijzen Danay [832 bytes]
- (hist) Dario Marti [832 bytes]
- (hist) 2010 There's a word i can't remember [834 bytes]
- (hist) Katrin Jucker [834 bytes]
- (hist) 2011 ape canon, more cacti [835 bytes]
- (hist) Simon Ackermann [836 bytes]
- (hist) DK.BA AN 201.F2401 [836 bytes]
- (hist) Joel Hofmann [838 bytes]
- (hist) Alex Stoop [839 bytes]
- (hist) Polina Tyrsa [839 bytes]
- (hist) 2014 SLASH [840 bytes]
- (hist) Raul Bison [840 bytes]
- (hist) Dana-Elena Binică [840 bytes]
- (hist) 2009 calle animada [841 bytes]
- (hist) Feusi Kilian [841 bytes]
- (hist) Céline Dubach [843 bytes]
- (hist) 2009 GDNSK [844 bytes]
- (hist) Fela Bellotto [847 bytes]
- (hist) 2008 Harald Schlümann [849 bytes]
- (hist) Ramon Schoch [852 bytes]
- (hist) Daniel Zinsstag [852 bytes]
- (hist) Pimonwan Poli [853 bytes]
- (hist) Jonathan Wüst [854 bytes]
- (hist) 2009 Fantoche Sponsorentrailer [854 bytes]
- (hist) Mona Joana Gassner [854 bytes]
- (hist) Daria Meienhofer [856 bytes]
- (hist) 2008 Crescendo [858 bytes]
- (hist) Liam Carter [858 bytes]
- (hist) 2012 Das Alphabet der Vergessenen Krankheiten [860 bytes]
- (hist) 2009 No(i)ses by Night [862 bytes]
- (hist) Dominic Lutz [862 bytes]
- (hist) Alain Fleury [862 bytes]
- (hist) 2007 Room Service [864 bytes]
- (hist) Noémi Knobil [869 bytes]
- (hist) Valérie Stucki [871 bytes]